Wykorzystanie zaprawy ognioodpornej

zaprawa ogniotrwała

Nowoczesne budownictwo przynosi producentom materiałów budowlanych wiele różnego rodzaju wyzwań. Materiały produkowane przez nich muszą spełniać wiele oczekiwań klientów. Nowoczesne materiały budowlane muszą być odporne przede wszystkim na czynniki zewnętrzne takie jak woda, ogień, wiatr czy uderzenia. Poznajcie czym jest zaprawa ogniotrwała!

Zaprawa ogniotrwała – jak jest ważna?

Bardzo ważna jest ognioodporność materiałów budowlanych. Zaprawa ogniotrwała (zob. Ceramic) musi sprostać wysokim temperaturom. Zaprawa ognioodporna jest stosowana na przykład przy zabudowie kominków w domach, przez co w okresie zimowym może być cały czas poddawana działaniu wysokiej temperatury. Producent musi cały czas mieć pod kontrolą proces technologiczny aby produkt był non stop jak najwyższej jakości. Zaprawa ognioodporna wykorzystywana jest również w procesie budowy trzonów kuchennych i pieców piekarniczych w piekarniach. Dzięki temu piece piekarnicze przez wiele długich lat mogą służyć swoim właścicielom bez potrzeby przeprowadzania generalnego remontu.

 

Zaprawa ogniotrwała jest też wykorzystywana na szeroką skale w procesie budowy pieców przemysłowych w dużych zakładach.
Zaprawa ogniotrwała produkowana jest przy użyciu zmielonego proszku szamotowego bądź glin ogniotrwałych,a także mieszaniny ziemi okrzemkowej zmieszanej z wodą. Fakt, że produkty wykorzystywane do produkcji zaprawy ognioodpornej są pochodzenia naturalnego daje pewność, że środowisko nie będzie zanieczyszczony w procesie produkcji takiej zaprawy.
Zaprawy ogniotrwałe są bardzo popularnym materiałem budowlanym wykorzystywanym bardzo często. Konstrukcje, które budowane są z użyciem zaprawy ogniotrwałej bardzo często spełniają ważną funkcję w zakładzie, w którym zostały zainstalowane, dlatego ważna jest jakość samej zaprawy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *