Wykopy a roboty drogowe

wykopy - Titan Polska

Większość z nas uznaje coroczne roboty drogowe za zło konieczne, które nie służy niczemu innemu jak utrudnianiu im okresu wypoczynkowego. Wielu z nich nie widzi wszystkich przesłanek idących za tym, aby prace naprawcze danego pasa drogi zostały wykonane właśnie w tym okresie.

Tak zwane wykopy drogowe wcale nie są przyjemnością dla osób je wykonujących i mnogość z nich, jeżeliby mogła to z pewnością ograniczyłaby ich czas do minimum. Samo zabezpieczanie wykopów jest tutaj kwestią niesłychanie trudną do wykonania. Trzeba nie tylko zaplanować odpowiednie alternatywy chodników dla pieszych, ale również objazdy dla samochodów. W większych miastach jest to tym bardziej trudne, kiedy jednocześnie wykonywanych jest kilka prac tego typu i nie wszystkie ulice można użyć jako objazdów ze względu na zbyt duży ruch na danej ich odnodze ( https://www.titan.com.pl/szalunki-wykopowe )

Do tego wszystkiego dochodzi odpowiednie odgrodzenie i oznaczenie miejsca wykonywanych prac w taki sposób, aby nikt nieumyślnie nie wszedł na teren robót co mogłoby skończyć się tragicznie. Następną kwestią jest odpowiednie zadbanie o dostarczenie ciężkiego sprzętu budowlanego w teren remontowanych szlaków komunikacyjnych co w miastach takich jak Kraków jest w wielu wypadkach czynnością zakrawającą o cud. Jak bowiem wprowadzić ogromnego tira wiozącego szalunki wykopowe na ulicę, gdzie ze względu na zabudowę ledwo mieszczą się samochody osobowe. Prace tego typu wcale nie należą do przyjemnych jednak zapewniają nam bezpieczeństwo w trakcie chłodniejszego okresu roku, że zarówno jezdnia, jak i znajdujące się w niej węzły wodne i gazowe nie będą przysparzać w tym okresie problemów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *