Materace lateksowe dla Twojego malucha

Materac-lateksowy-Hevea-Baby-120x60

Wybierając materac do łóżeczka, rodzice chętnie sięgają po cieszące się dobrą opinią materace z naturalnej pianki lateksowej. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości mogą na nich spać niemowlęta już od pierwszych dni życia. Dlaczego lateks jest dobrym rozwiązaniem i na czym właściwie polega fenomen tego tworzywa?

Przede wszystkim, materace z lateksu cechują się bardzo dobrą elastycznością. Nawet po długim okresie użytkowania nie odkształcają się, co ma niebagatelne znaczenie dla rozwijającego się kręgosłupa malucha. Sprężysty kauczuk gwarantuje odpowiednią podporę dla pleców i główki, a także właściwe ułożenia dziecka podczas snu. Kładąc szkraba do łóżeczka, możemy mieć pewność, że jego kręgosłup będzie czuł się komfortowo.

Niesłychanie ważną zaletą materacyków z lateksu jest ich hipoalergiczność. Z natury swojej odporna na działanie wody i wilgoci pianka, z której wykonano materac lateksowy dla dziecka, zwyczajnie nie chłonie mokrych zabrudzeń. Na lateksie nie pożywią się więc ani pleśnie, ani grzyby, a z racji tego, że stanowi on naturalną barierę dla kurzu i roztoczy wykazuje też właściwości antyalergiczne.

Hevea materac lateksowy 120×60 stanowi ciekawe połączenie pianki lateksowej i włókna kokosa. Strona wierzchnia materaca wzmocniona została matą kokosową i jest bardziej twarda od spodniej. W zamyśle producenta przeznaczona jest dla dziecka poniżej 9 miesiąca życia, które dla lepszego rozwoju kręgosłupa potrzebuje sztywniejszego podparcia. Gdy dziecko podrośnie, materac przekręca się na drugą stronę, bo też potrzeby rozwojowe dziecka są już inne. Więcej informacji na: https://szwalniasnow.pl/produkt/materac-lateksowy-120×60-hevea/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *