LITEBOX – domkniecie czołowe

LITEBOX to najlepszy sposób na dokonywanie szalunków wykopowych. Firma TITAN Polska wprowadziła do swojej oferty nowy systemy.

Domknięcie czołowe jest systemowym rozwiązaniem systemowym. Dzięki temu może bez przeszkód zostać dopasowane do wybranej szerokości wykopu. Należy jednak pamiętać, że nie może on przekraczać 2 metrów 49 centymetrów. System ten składa się zaledwie z czterech elementów. W jego skład wchodzą:

  • frontowy moduł;
  • narożny moduł;
  • wieszak dystansowy;
  • wspornik dystansowy;

Kiedy mamy już wszystkie elementy, a szerokość wykopu jest dostosowana do naszych potrzeb należy elementy połączyć ze sobą. Elementy łączone są ze sobą za pomocą standardowych sworzni połączeniowych. Jest to łatwy sposób na szybkie dopasowanie czoła wykopu do rzeczywistych warunków. Ważnym elementem są tez wypraski aluminiowe, które asekurują czoło wykopowe na całej jego długości. Dzięki temu, nawet w najbardziej skomplikowanym podłożu można budować bez obaw. Jest to niewątpliwą zaletą całego systemu.

litebox-domnkniecie-czolowe
LITEBOX – domkniecie czołowe

Przepisy są nieodwołanie połączone z każdym aspektem życia człowieka. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że specjalnie przepisy regulują zabezpieczanie wykopów. Zgodnie z nimi, aby prace odbywały się bezpiecznie bez narażenia na niebezpieczeństwo osunięta się gruntu, należy taki wykop zabezpieczyć. Dotyczy to również czoła wykopu.

Budowlańcy często robią takie szalunki z desek lub stalowych płyt. Nie jest t jednak metoda efektywna z co najmniej trzech powodów.

  1. Czasochłonne konstruowanie szalunku;
  2. Koszty związane z używanymi materiałami;
  3. Szalowanie może okazać się nie skuteczne;

Dlatego właśnie rekomendowanym przez wielu budowniczych jest system lekkich szalunków wykopowych LITEBOX. W skrócie – w zależność od tego jak szeroki chcemy mieć wykop, tyle elementów zużywamy. Szybkie połączenia el

elementów gwarantują bezpieczeństwo oraz prostotę montażu.

Metoda jest na tyle ciekawa, że szybko stała się popularna. Lekkość elementów sprawi, że nie trzeba specjalistycznego sprzętu, który w przypadku trudnych gruntów może mieć problemy z poruszaniem się po stabilnym gruncie. Oczywiście kwestią dominująca jest tutaj bezpieczeństwo, o które TITAN Polska zadbał doskonale. Łatwe i szybkie połączenia oraz wytrzymałość na pewno idą ze sobą w parze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *