Prześcieradło dla dziecka – wymogi antyalergiczne

prześcieradło dla dziecka - senna sówka

Pościel przeznaczona dla dziecka musi spełniać dwa kryteria: być wykonana z bezpiecznego dla delikatnej skóry materiału (najlepiej z włókien naturalnych, bez sztucznych barwników, oddychającego) oraz umożliwiać łatwe i częste pranie. Ponieważ poszewki czy też prześcieradła dla dzieci zmienia się dość często, łatwe pranie i szybkie schnięcie pozwalają na bezproblemowe postępowanie przy każdym zabrudzeniu.

W sklepach można znaleźć szeroki wybór pościeli dla dzieci nie tylko zdrowej i wygodnej, ale również ładnej. Prześcieradło dla dzieci , które ma wyraziste barwy, może stanowić dodatkowy czynnik pobudzający dziecko do aktywności bądź wręcz odwrotnie – ułatwiający zasypianie, jeśli dominującą barwą będzie błękit lub zieleń. Na gładkiej powierzchni nierzadko obecne są rysunki geometryczne bądź bardziej skomplikowane (krajobrazy, postacie z bajek). Warto wyposażyć się w kilka prześcieradeł na zmianę, pamiętając o tym, że dzieci często się brudzą – przy zabawie, jedzeniu, czy nawet we śnie.

Najlepszy efekt zapewniają całe komplety pościeli, w których prześcieradło stanowi po prostu tło. Niezależnie od tego, jak bardzo jest ładne, powinno zapewniać przede wszystkim komfort – nie miąć się przy użytkowaniu, posiadać gumkę pozwalającą na łatwe rozciągnięcie na powierzchni łóżka, mieć powierzchnię chroniącą przed odparzeniami i innym działaniem kontaktowym. Trzeba też pamiętać o tym, by inne prześcieradło założyć w okresie letnim, a inne w zimowym, żeby nadmiernie nie wychładzać ani nie przegrzewać dziecka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *