Możliwości nowoczesnych aparatów USG

aparat usg

Placówki medyczne przeprowadzające badania muszą posiadać do swojej dyspozycji profesjonalny sprzęt. Na pewno jednym z podstawowych zakupów jest ultrasonograf. Aparaty USG to gwarancja wykrycia wielu niebezpiecznych chorób dotykających układu krążenia, stanów zapalnych, torbieli. Za sprawą fal ultradźwiękowych możliwe jest też wykrycie guzów oraz zmian nowotworowych.

Aparat USG ACUSON Siemens przydatny będzie również w gabinetach ginekologicznych, ponieważ umożliwia on obserwowanie płodu znajdującego się jeszcze okresie prenatalnym. Nowoczesne ultrasonografy to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Te najdroższe wyposażone są przeważnie w dodatkowe głowice, które ułatwiają badania w sytuacjach niestandardowych. Nowoczesny aparat USG to urządzenie umożliwiające również wykrywanie zmian nowotworowych dotykających tarczycę oraz piersi. Pozwala on na ocenę stanu twardości guzków. Aparat USG to gwarancja bezpieczeństwa dla każdego pacjenta. Nie ma znaczenia, w jakim wieku znajduje się pacjent. Aparat nie powoduje żadnych skutków ubocznych zarówno dla osób starszych, jak i dla dzieci. Nie ma też żadnych przeciwwskazań medycznych.

Zakup aparatu medycznego to poważne przedsięwzięcie z punktu widzenia budżetu każdej placówki medycznej, dlatego warto jest dokonać zakupu u renomowanego producenta, który jest wstanie zaproponować nie tylko profesjonalny sprzęt, ale także serwis gwarancyjny na wysokim poziomie. Nie obędzie się też bez szkoleń z użytkowania oraz doradztwa przy doborze części zamiennych. Wybranie odpowiedniego producenta gwarantuje na efektywne użytkowanie aparatu USG przez długie lata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *