Moduły LED – wszechstronne źródła światła

moduły ledowe

Popularność oświetlenia typu LED ciągle rośnie. Jeszcze kilka lat temu stosowanie żarówek LED było przejawem innowacyjności i nowoczesności ale dostępność i cena tych źródeł światła nie zachęcała do zakupu. Obecnie oświetlenie LED króluje praktycznie wszędzie. Stosowane jest już nie tylko przy oświetleniu domu, mieszkania, biura, ogrodu, miejsca pracy ale także (lub przede wszystkim) w szeroko rozumianej branży reklamowej, branży motoryzacyjnej i przemyśle.

Kolejne atuty modułów LED
Ledowe źródła światła występują w ogromnej ilości form, wzorów, mocy i źródeł przeznaczenia. Nie ma praktycznie żadnego problemu z dostosowaniem i zakupem źródła światła odpowiedniego do planowanego zastosowania. Przykładem są taśmy led i moduły ledowe. Moduły ledowe powoli wypierają z wielu zastosowań taśmy. Są łatwiejsze w zastosowaniu, elastyczniejsze, prostsze do kształtowania i umieszczania w trudno dostępnych i nietypowych miejscach. Moduły LED (np. moduł samsung) produkowane są w bardzo wielu wariantach, różniących się ilością diod w poszczególnych elementach modułu, mocą i intensywnością świecenia, barwą światła, kształtem itd.

Moduły LED są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, mogą być odporne na czynniki atmosferyczne i działanie wody, są łatwe w montażu. Dzięki temu mogą być stosowane zarówno na przykład w zewnętrznych kreacjach reklamowych (bardzo duża ilość świetlnych reklam, liter, paneli jest oparta właśnie o moduły ledowe) ale także w oświetlaniu wnętrz. Moduły często wykorzystywane są jako dodatkowe źródła doświetlenia, oświetlenie ozdobne lub typowe oświetlenie użytkowe (np. oświetlenie akwariów lub terrariów).

Zobacz więcej: Goq-led.pl | Moduły ledowe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *